Ładowanie

Rośliny wspomagające wzrost włosów i wzmacniające ich strukturę


Jeżeli szukasz naturalnego wsparcia w dążeniu do wzmocnienia kondycji włosów, poniżej przedstawiamy „roślinny oręż” w walce z łojotokiem, łupieżem i nadmiernym wypadaniem włosów.

Przedstawione rośliny wspomagające wzrost włosów są bogatym źródłem substancji odżywczych, w tym minerałów i witamin, mających istotny wpływ na kondycję włosów. Każda z roślin przynosi pozytywne rezultaty, ale pod jednym warunkiem – musi być stosowana przez kilka miesięcy. Właśnie tyle czasu trwa uzupełnianie ubytków składników odżywczych i odbudowa włosów. Cierpliwość jest gorzka, ale jej owoce słodkie – jak mawiał słynny francuski filozof Jean Jacques Rousseau.

Skrzyp polny

Wśród roślin, które skutecznie wzmacniają włosy, można wymienić skrzyp polny. Tej roślinie przypisuje się właściwości regenerujące i remineralizujące. Najważniejszym składnikiem ekstraktu ze skrzypu polnego jest krzem. Nie tylko wzmacnia włosy, ale też przeciwdziała ich siwieniu.

Pokrzywa zwyczajna

Jeżeli nie jesteś przekonana do stosowania skrzypu polnego, wykorzystaj dobroczynne właściwości pokrzywy zwyczajnej. Naturalnie przeciwdziała nadmiernemu wypadaniu włosów. Płukanki przygotowane na bazie naparu z pokrzywy zwyczajnej nie powinny być używane przez blondynki, ponieważ istnieje ryzyko zmiany zabarwienia włosów.

Bezpieczniejszym i skuteczniejszym rozwiązaniem jest stosowanie ekstraktu z pokrzywy zwyczajnej. Tylko systematyczne stosowanie pokrzywy zwyczajnej przyniesie satysfakcjonujące rezultaty. Pokrzywa zwyczajna pomaga w przypadku takich problemów, jak nadmierne wypadanie włosów, łupież i łojotok.

Bambus

Kobietom chcącym wzmocnić kondycję włosów poleca się ekstrakt z bambusa. Azjatycka roślina jest bogatym źródłem krzemu, podobnie jak skrzyp polny. Bambus szczególnie sprzyja porostowi włosów. Roślina pobudza cebulki do wzrostu oraz chroni włosy przed uszkodzeniami spowodowanymi m.in. przez wolne rodniki.


Rumianek

Rumianek jest rośliną zawierającą bisabolol. Wspomniana substancja łagodzi podrażnienia skóry, redukując swędzenie i łuszczenie. Włosy są dzięki temu wzmocnione i bardziej sprężyste. Płukanki z rumianku powodują rozjaśnienie włosów o kilka tonów.

Lawenda

Lawenda – a właściwie olejek lawendowy – ogranicza łojotok i pobudza mikrokrążenie skóry głowy. Dodatkowo wykazuje on działanie antybakteryjne.

Drzewo herbaciane

Olejek z drzewa herbacianego łagodzi podrażnienia skóry. Warto wykorzystać go wtedy, gdy włosy są przesuszone, a podrażnienia skóry głowy są na tyle silne, że pojawia się swędzenie.

Aloes

Aloes warto wykorzystać szczególnie w walce z nadmiernym wypadaniem włosów. Miąższ tej rośliny zawiera witaminy A, B2  witaminę C. Poza tym, aloes jest bogatym źródłem takich minerałów, jak cynk, magnez i miedź – niezwykle istotnych dla utrzymania dobrej kondycji włosów. 

Bibliografia:

  • https://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/apteczka/ziola-sprawia-ze-wlosy-beda-mocne-i-lsniace-aa-i6jX-gcem-CaBj.html
  • https://www.allecco.pl/artykuly/naturalne-i-ziolowe-sposoby-na-wzmocnienie-wlosow.html
  • https://kobieta.interia.pl/uroda/news-domowe-sposoby-na-wypadanie-i-porost-wlosow,nId,2515582
  • https://www.medme.pl/artykuly/olejek-na-porost-wlosow-rycynowy-rozmarynowy-i-arganowy,72407.html
  • https://www.ekologia.pl/kobieta/uroda/rosliny-ktore-poprawia-kondycje-naszych-wlosow,22852.html
Kliknij aby ocenić!
[Głosów: 1 Średnia: 5]